Presne za 4 týždne je Startup World Cup & Summit: Praha opäť vyberie najlepších nováčikov Európy

Dňa 14. októbra 2020 sa v pražskej Pragovke uskutoční Startup World Cup & Summit (SWCSummit). Hlavným bodom programu jednej z najväčších startupových podujatí v Európe bude kontinentálnej finále súťaže Startup World Cup. O potenciálny investíciu vo výške 500 000 dolárov a titul startupového „majstra Európy“ sa stretne celkom 12 finalistov z predchádzajúcich regionálnych kôl. Šancu zažiariť budú mať aj slovenské a české nováčikmi. Prihlášky sú pre nich otvorené až do 30. septembra.

Regionálne kolo pre oblasť V4 sa uskutoční 13. októbra. Už teraz evidujeme vyše 400 prihlášok z Českej republiky, Slovenska, Poľska a Maďarska – to je najviac za celú históriu. V predvečer SWCSummitu z nich porota vyberie víťaza, ktorý v celoeurópskom finále doplní 11 najlepších z ostatných regiónov.

Upresňuje Martin Vápeník, CEO ze spolu-usporiadateľskej spoločnosti UP21.

Inšpirácia od známych osobností

Na programe bude výrazne viac než len startupová súťaž. Usporiadatelia tradične oslovili rad známych osobností, ktoré sa zapoja v úlohe spíkrů, panelistov či mentorov. Hlavnými hviezdami tohto ročníka budú:

  • Tosca Musk – členka svetovo preslávené rodiny Muskov (sestra Elona Muska) a zakladateľka úspešné streamovacie platformy Passionflix, ktorá sa zameriava na romantické filmy a komédie;
  • Marvin Liao – skúsený startupový investor z vyhláseného akcelerátora 500 Startups;
  • Irina Nicoleta – riaditeľka zodpovedná za expanziu značky revoluta v regióne CEE;
  • Tom Cwik – zástupca NASA, ktorý má na starosti prevádzanie kozmických vynálezov do normálneho pozemského života;
  • Martin Tolar – český vedec a neurológ, ktorého spoločnosť Alzheon je aktuálne asi najbližšie vynálezu lieku na Alzheimerovu chorobu.

Popri vystúpenia týchto rečníkov budú na programe aj panelové diskusie na rôzne témy a menšie stretnutia pri mentorských stolov, rovnako ako „one-on-one“ stretnutia medzi predstaviteľmi startupov, korporácií a investorských spoločností.

Anti-covidové opatrenia

„Chceli sme v maximálnej miere zachovať možnosť stretávať sa a budovať väzby napriamo, pretože práve to je jeden z hlavných benefitov celej akcie. V súlade s aktuálnymi opatreniami sme však znížili maximálny počet účastníkov na 500. Aj z toho dôvodu plánujeme vybrané pasáže programu naživo streamovať na webe SWCSummitu – tak aby sa obsah dostal aj k tým, ktorí sa kvôli výpočtovým limitu nedostanú na akciu fyzicky,“ vysvetľuje Václav Pavlečka , CEO spolupořadatelské spoločnosti Air Ventures.

„Tiež zaoceánsky spíkri aj finalisti zo vzdialenejších krajín sa zúčastní na diaľku, pomocou videohovorov. Vzhľadom na obmedzenia medzinárodnej dopravy to bolo jediné zmysluplné riešenie,“ dopĺňa Pavlečka. Samozrejmosťou podľa neho bude zabezpečenie dostatočného množstva dezinfekcia aj rúšok. Rovnako tak sa počíta s bezpečnými vzdialenosťami medzi jednotlivými stolmi.

Predaj vstupeniek

Vstupenky môžu záujemcovia zaobstarať priamo na webe www.swcsummit.com, prípadne cez predajný portál GoOut.net. Cena začína na 1 890 korunách.

Tí, ktorí si kúpili vstupenky už na jar na pôvodne plánovaný aprílový termín, nemusia mať strach – pôvodné lístky zostávajú platné.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Rozhovory

Dominika Osvaldová: Ak budeme mať rešpekt jeden k druhému, pretaví sa to následne aj k rešpektu voči prírode

0
Novinky Zábava

7 top filmov pre podnikateľov

0
Podujatia

Zmena kvôli pandémii: Startup World Cup & Summit bude online a zadarmo

Navigácia

Magazíny