Jeff Bezos hovorí o svojich plánoch kolonizovať mesiac

Elon Musk nie je jediný miliardár s vesmírnymi ambíciami. Tento víkend vystúpil Jeff Bezos na konferencii o rozvoji vesmíru v Los Angeles a mal niekoľko veľmi podrobných myšlienok o možnostiach kolonizovania mesiaca.

V skutočnosti predpovedal, že táto fantázia sa stane realitou v priebehu nasledujúcich sto rokov.

Bezos rozprával o myšlienke vytvoriť mesiac ako centrum pre ťažký priemysel, o ktorom si myslí, že pomôže ušetriť zdroje na Zemi. „Začne byť jednoduchšie robiť veľa vecí vo vesmíre, ktoré v súčasnosti robíme na Zemi, pretože budeme mať veľmi veľa energie,“ povedal. „Musíme opustiť túto planétu. Chystáme sa ju opustiť a bude to dobré v prospech Zeme.“

Jeff Bezos chce kolonizovať mesiac
zdroj: Blue Origin

Bezos vidí mesiac ako miesto na výrobu zdrojov – solárnu energiu, vodu atď. „Zdá sa byť prirodzené,“ pokračoval, „že naša planéta by ju použila na podporu našich ambícií.“ Samozrejme, že pomáha financovať svoj vlastný projekt, Blue Origin, aby vyskúšal vysielače, ktoré by mohli smerovať k tej veľkej skale na oblohe. Taktiež povedal, že bude pokračovať dovtedy, dokým nezbankrotuje – on a aj vysoko postavení ľudia z konferencie súhlasili s tým, že ukončenie tohto projektu je nepravdepodobné.

Ale to je len začiatok, verí Bezos. V budúcnosti vidí možnosť „lunárnej dediny“, ktorú vytvorí konzorcium krajín Zeme.

zdroj: Fast Company

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Rady a tipy

Jar vo fotoknihe Happy Foto

0
Novinky Rady a tipy Technológie

12 aplikácií, s ktorými vám pôjde práca od ruky

0
Rady a tipy

Prečo sú ROAS a ROMI dôležité metriky pre váš biznis?

Navigácia

Magazíny