Zmena kvôli pandémii: Startup World Cup & Summit bude online a zadarmo

Startup World Cup & Summit (SWCSummit), ktorý sa mal konať 14. októbra v pražskej Pragovce, sa kvôli koronavírusy kompletne presúva do online prostredia. Na programe jednej z najväčších startupových podujatí v Európe sa tým ale nič nemení.

Zlatým klincom programu bude kontinentálne finále súťaže Startup World Cup, v ktorom sa 12 finalistov z predchádzajúcich regionálnych kôl stretne o titul startupového „majstra Európy“ a potenciálny investíciu vo výške 500 000 dolárov. Súťaž aj vystúpenie viac ako 30 osobností startupového sveta budú môcť diváci sledovať naživo a zdarma na www.swcsummit.com.

Ideálne by samozrejme bolo stretnúť sa osobne, však za daných okolností má prednosť ochrana zdravia. Vďaka technológiám sme schopní sprostredkovať finále súťaže aj stretnutie s inšpirujúcimi osobnosťami i na diaľku – vrátane plánovaných panelových diskusií a mentorských stolov pre menšie skupinky. Kapacita niektorých častí programu je však obmedzená, preto odporúčam rezervovať si miesto na stránkach www.swcsummitcom.cz čo najskôr,

upozorňuje Václav Pavlečka, CEO spoluzakladateľskej spoločnosti Air Ventures.

Hlavnou osobnosťou bude Tosca Musk

Na programe bude výrazne viac než len startupová súťaž. Usporiadatelia tradične oslovili rad známych osobností, ktoré sa zapoja v úlohe spíkrů, panelistov či mentorov.

Hlavnou hviezdou tohto ročníka bude Tosca Musk – členka svetovo preslávené rodiny Muskov (sestra Elona Muska) a zakladateľka úspešné streamovacej platformy Passionflix, ktorá sa zameriava na romantické filmy a komédie. Tá vystúpi po predstavení všetkých finalistov súťaže, tesne pred vyhlásením európskeho víťaza, teda 14. októbra po 15. hodine.

Ďalšími výraznými osobnosťami, ktoré sa podelia o svoje skúsenosti a know-how, budú:

  • Marvin Liao – skúsený startupový investor z vyhláseného akcelerátora 500 Startups;
  • Irina Nicoleta Scarlat – riaditeľka zodpovedná za expanziu značky revoluta v regióne CEE;
  • Tom Cwik – zástupca NASA, ktorý má na starosti prevádzanie kozmických vynálezov do normálneho pozemského života;
  • Martin Tolar – český vedec a neurológ, ktorého spoločnosť Alzheon je aktuálne asi najbližšie vynálezu lieku na Alzheimerovu chorobu.ň

Medzi vystupujúcimi nebudú chýbať ani ďalšie českí zástupcovia – napr. Karel Janeček, vizionár, podnikateľ, matematik a filantrop, či Tomáš Jurdák, partner a riaditeľ spoločnosti Middlecap Real Estate.

Nadviažu Česi na minuloročný úspech?

Vlani mal celoeurópskej víťazstvo na dosah český startup Motionlab, ktorý sa zaoberá výrobou personalizovaných videí. Ten úplne ovládol regionálne kolo pre oblasť V4 a od úspechu v SWCSummitu získal ešte niekoľko ďalších ocenení.

Tento rok sa regionálne kolo pre oblasť Českej republiky, Slovenska, Poľska a Maďarska uskutoční 13. októbra. „Prihlásilo sa doň rekordné množstvo startupov, cez 450. V nadchádzajúcich dňoch z nich vyberieme 10 najlepších, ktoré sa v predvečer SWCSummitu predstaví pred odbornou porotou. Víťaz potom v celoeurópskom finále doplní 11 najlepších z ostatných regiónov,“ upresňuje Martin Vápeník, CEO zo spoluzakladateľskej spoločnosti UP21.

Cena? Tento rok zadarmo

Nielen finále súťaže, ale kompletne celý program zahŕňajúci cez sedem hodín inšpirujúcich rozhovorov a vystúpení budú môcť diváci sledovať úplne zadarmo vďaka finančnej podpore Magistrátu hl. mesta Prahy. Streamovať sa bude prostredníctvom všetkých komunikačných kanálov Startup World Cup & Summitu, teda na webe www.swcsummit.com, cez sociálne siete FB a Linkedin, alebo cez Youtube kanál.

Online prenos začne 14. októbra po deviatej hodine ráno a koniec sa predpokladá po 16. hodine, kedy sa budú vyhlasovať víťazi súťaže. K účasti na mentorských stoloch, ktoré majú kapacitu obmedzenú len na 10 osôb, sa záujemcovia budú môcť prihlasovať prostredníctvom aplikácie, ktorá bude k stiahnutiu na www.swcsummit.com, GoOut.net aj na sociálnych sieťach.

Než aby sme v rámci karanténnych opatrení usporiadali akciu pre niekoľko málo vyvolených, radšej všetok program, na ktorom sme pracovali viac ako rok, sprístupníme čo najväčšiemu počtu ľudí,“ hovorí Václav Pavlečka a dopĺňa: „Všetkým, ktorí si už v predchádzajúcich týždňoch zakúpili vstupenky , ponúkame v plnej výške refundáciu, prípadne vstupenky prevedieme na budúci ročník. Ten už snáď bude možné usporiadať štandardne.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Financie Novinky Rady a tipy

Žiadate o hypotéku ako podnikateľ? Tieto rady sa vám zídu

0
Podujatia

Verte, že po tejto konferencii si dobrovoľne zmeníte všetky heslá

0
Podujatia

Presne za 4 týždne je Startup World Cup & Summit: Praha opäť vyberie najlepších nováčikov Európy

Navigácia

Magazíny