Najväčšie technologické novinky tejto jesene

Ste fanúšikmi inovácií na poli elektroniky a digitálnej technológie? Predstavujeme vám 7 noviniek, ktoré si počas jesene aj vďaka predstaveniu na veľtrhu IFA v Berlíne získali priazeň odborníkov i laikov. Viaceré z nich ešte len uvedú na trh.

Top technologické novinky jesene
Aké novinky hrajú prím túto jeseň?

Klikajte, píšte aj skicujte

Lenovo Yoga Book vlastne produktom 2v1, môžete ho totiž používať ako tablet aj notebook. Je tenký, ľahký, štýlový a ponúka funkcie, ktoré oslovia najmä kreatívne zmýšľajúcich ľudí. Namiesto klasickej klávesnice je k dispozícii dotyková plocha, z ktorej v prípade potreby zmiznú klávesy a zmenia sa na „skicár“. Doň si potom môžete robiť poznámky alebo kresliť ozajstným atramentovým perom. Displej možno otáčať o 360 stupňov, takže z notebooku hravo vytvoríte tablet tenký 9,6 mm.

Tablet Lenovo Yoga Book
Lenovo Yoga Book poteší všetkých kreatívcov.

Veľkoplošný zvuk v malom

Na veľtrhu IFA 2016 v Berlíne získal iSine 10 cenu v kategórii Najlepší audio produkt. Niet sa čomu čudovať, spoločnosť Audeze, ktorá ho vyrába, je jedným z najlepších producentov planárnych slúchadiel na svete. V prípade iSine 10 ide dokonca o prvé takzvané planárno-magnetické slúchadlá do ucha. Planárna technológia umožňuje vytvoriť oveľa väčšiu plochu, z ktorej sa šíri zvuk, než je klasická kužeľovitá membrána u klasických reproduktorov. V tomto prípade však výrobca išiel ešte ďalej – dosiahol maximum na čo najmenšej ploche.

Slúchadlá iSine 10
Slúchadlá iSine 10 ponúkajú skvelý zvuk.

Profi dron za babku

Dron Breeze od Yuneec ponášajúci sa na sci-fi živočícha zaujal nielen odborníkov, ale aj širokú verejnosť. Vyvinuli ho tak, aby ho bez problémov dokázal ovládať priemerný používateľ, nielen nadšenec či profesionál. Ako prvý dron od jedného z hlavných výrobcov týchto zariadení má zabudovanú kameru s rozlíšením 4K, a pritom stojí menej než 500 dolárov (približne 450 eur). Okrem iného obsahuje aj množstvo automatizovaných letových módov, ktoré sú za bežných okolností dostupné len v drahších modeloch.

Dron Breeze od Yuneec
Ovládanie dronu Breeze hravo zvládnu aj amatéri.

Vytvorte si 3D podobu čohokoľvek

Nemecká spoločnosť Botspot vyvinula nadrozmerný 3D skener Botscan, ktorý v ľuďoch na prvý pohľad možno vyvoláva rozpaky. Ide vlastne o veľkú valcovitú „miestnosť“, ktorej steny tvoria svetlá a DSLR kamery s vysokým rozlíšením. Vďaka technológii nazývanej fotogrametria (zvyčajne ju používajú kartografi a geodeti) dokáže zachytiť neuveriteľne detailné snímky, a to prakticky čohokoľvek – ľudí, produktov či áut. Takto sa môže využívať na vytváranie 3D modelov, napríklad protéz, či na virtuálne nakupovanie.

3D skener Botspot
3D skener Botscan vyzerá ako miestnosť plná reflektorov.

Smarthodinky pre elegánov

Zdá sa, že Apple Watch, ako aj ďalšie inteligentné hodinky majú vážnu konkurenciu. Samsung to s produktom Gear G3 zobral z opačného konca a vytvoril šikovné vodoodolné zariadenie s vlastným operačným systémom kompatibilným s Androidom aj iOS, ktoré má funkcionalitu inteligentných hodiniek, no vzhľad švajčiarskej mechanickej klasiky. Kúsok tak perfektne zladíte trebárs s biznis oblekom. Displej tiež na prvý pohľad pôsobí ako štandardný ciferník, v skutočnosti však ukrýva malý výkonný „počítač“.

Smarthodinky Samsung Gear S3
Samsung Gear G3 ukrýva pod vzhľadom mechanických hodiniek malý náramkový počítač.

Telefón s povahou hravého biznismena

Xperia XZ je novinkou, na ktorú všetci fanúšikovia Sony dlho čakali. 5,2-palcový Full HD displej s s rozšíreným dynamickým kontrastom je vsadený do symetrického kovového tela s jemným leskom. Vďaka špeciálnym senzorom dokáže zachytiť objekty v pohybe bez toho, aby boli na snímke rozmazané, ako aj ich reálne farby. Aj samotné nabíjanie dokáže prispôsobiť vašim zvyklostiam a predchádzať tak slabnutiu batérie. Navyše, biznismeni majú k dispozícii množstvo aplikácií, ktoré uľahčujú ich každodenné fungovanie v práci.

Smarphone Sony Xperia XZ
Objektív smartphonu Sony Xperia XZ zachytí ostro aj objekty v pohybe.

Televízor, ktorý myslí na váš zrak

Philips 901f 4K nie je síce prvým UHD OLED televízorom, ale zatiaľ jediným, ktorý používa špeciálne vyvinutý Ambilight systém. Ide o podsvietenie, ktoré vychádza z troch strán obrazovky a stará sa nielen o lepšie pôsobenie farieb, ale aj o rozšírenú projekciu obrazu na steny za televízorom. To má zároveň vedľajší bonus – zrak divákov sledujúcich televízor v tmavej miestnosti sa vďaka podsvieteniu obrazovky príliš nenamáha.

OLED televízor Phillips s technológiou Ambilight
Philips 901f 4K UHD OLED je prvým televízorom s Ambilight podsvietením.
0 0 votes
Article Rating
  • Komentáre
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
  • Podobné články
0
Dizajn Lifestyle Novinky

10 top dizajnových lahôdok do kancelárie s ocenením Red Dot Design Award

0
Rady a tipy Trendy

Ako posilniť svoj imidž na trhu?

0
Financie Novinky Technológie

Prísnejšie overenia pri nákupe kartou cez internet. Aké zmeny prináša vaša banka?

Navigácia

Magazíny