7 top filmov pre podnikateľov

Užitočné podnikateľské rady nenájdete len v biznis knihách a podnikateľských magazínoch, ale aj vo filmoch. Pripravili sme pre vás zoznam filmov, pri ktorých si oddýchnete a zároveň si odnesiete cenné ponaučenia.

The Aviator


The Aviator vám predstaví geniálneho a psychicky nestabilného podnikateľa Howarda Hughesa. Život filmového producenta a leteckého magnáta medzi rokmi 1920 a 1940 bol v biznise mimoriadne úspešný. Osobný život mu však strpčovala ťažká obesívno-kompulzívna a chronická bolesť z nehody lietadla.

The Intern


Predstavte, že ste založili startup, ktorému sa začalo rapídne dariť a päťročný plán dosiahne už za 9 mesiacov. Dali ste mu kus svojho života, keď investori navrhnú nového dočasného CEO na vašu pozíciu. Nahromadený stres, nedostatok spánku, obrovská zodpovednosť za firmu a do toho nevera manžela. Na porazenie. Vďaka 70-ročnému stážistovi však všetci, vrátane hlavnej hrdinky Jules Ostin (Anne Hathaway), dostanú dôležité lekcie.

Steve Jobs


Steve Jobs je ikonou mnohých podnikateľov. Prakticky z ničoho vybudoval jednu z najmilovanejších (aj najnenávidenejších) technologických značiek vôbec. V jeho príbehu nechýbajú vzostupy a pády, veľká vízia a tvrdohlavosť ísť si za svojim cieľom. Film z roku 2015 prináša pohľad do života Steva Jobsa až do roku 1998, kedy verejnosti predstavil iMac.

Office Space


Komédia z roku 1999 vás pobaví prehnanou realitou práce v korporáciách. Traja inžinieri sú zo svojej práce zničený a doslova nenávidia svojho šéfa. Ich život sa skomplikuje, keď sa rozhodnú ukradnúť menšiu sumu peňazí prostredníctvom vírusu. Chyba v desatinných číslach však spôsobí, že ukradnutá suma je oveľa oveľa vyššia. Tento film vás zabaví a zároveň vám pripomenie, prečo ste sa vydali na cestu podnikateľa.

How to get Ahead in Advertising


Denis Dimbleby Bagley pracuje v reklame, nedarí sa mu však vymyslieť slogan na krém proti vyrážkam. Stres však neničí len jeho vzťahy. Denisovi sa na pleci objaví vred. Ten časom získa oči, ústa a začne rozprávať. Vo filme nechýba cynický pohľad na reklamu ani etické otázniky.

The Merchant of Venice


Aj z hry Williama Shakespeara môžete dostať užitočné rady o biznise. Film z roku 2004 vás zavedie do Benátok 16. storočia. Hlavnou postavou Bassino, aristokrat obchodník, ktorý potrebuje peniaze, a tak sa obráti na židovského úžerníka Shylocka. Vo filme sa naučíte čo to o vyjednávaní, biznisových spoluprácach aj posudzovaní rizika.

Startup.com


Startup.com je dokumentárny film, ktorý zachytáva rozbehnutie a pád mediálnej spoločnosti govWorks.com. Kaleil Isaza Tuzman and Tom Herman sú kamaráti, už od 15 chcú založiť svoj vlastný startup a stať sa milionármi. Svoju myšlienku pretavia do skutočnosti, no od ich snov má ďaleko. Dokument zachytáva obdobie od vzostupu govWorks.com v máji 1999 po ich pád v decembri 2000.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Financie Lifestyle Rady a tipy

Ako si užiť dovolenku tak, aby to nezabolelo vašu peňaženku ani biznis

0
Lifestyle Technológie Zábava

Mobilné technológie, ktoré sa rekordne rýchlo stali skutočnosťou

0
Novinky Rady a tipy

Od nového roka budeme s úradmi komunikovať elektronicky

Navigácia

Magazíny