Top profesionáli vo firemnej udržateľnosti prídu zdieľať svoje know-how na Slovensko

Prvý ročník SmartHead Sustainability Summit bude významnou udalosťou nielen vďaka téme firemnej udržateľnosti. Prídu o nej totiž rečniť, diskutovať a odovzdávať cenné rady zaujímaví ľudia, ktorých mená celosvetovo skutočne zvučia.

Bratislava, 17.5.2019 – Prvá konferencia o firemnej udržateľnosti SmartHead Sustainability Summit sa bude na Slovensku konať už 20. júna 2019 v bratislavskom Austria Trend Hoteli. Samit sa organizuje v spolupráci s Globsecom a je pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky. Za svoj cieľ si dáva vytvoriť plodný priestor pre zdieľanie informácií a vedomostí v oblasti firemnej udržateľnosti, keďže téma zodpovednosti firiem voči životnému prostrediu a spoločnosti celosvetovo veľmi intenzívne rezonuje. Spoločnosť SmartHead Co., iniciátor a organizátor samitu, sa firemnej udržateľnosti úspešne venuje už niekoľko rokov a na Slovensko pozýva svetových odborníkov, aktívne a úspešne zapojených do firemnej udržateľnosti. Do samitu sa už zapojili medzinárodné firmy ako napríklad Tesco, Oriflame, Pernod Ricard, Red Bull, ale aj Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva a Britské veľvyslanectvo v Bratislave.

Lídri, ktorí menia svet k lepšiemu

Robert Strand pôsobí ako výkonný riaditeľ Centra pre udržateľné podnikanie na Kalifornskej univerzite v Berkeley a prednáša na Berkeley Haas School of Business. Zároveň je odborníkom na škandinávsky model korporátnej udržateľnosti, ktorý porovnáva a prednedávnom sa začal zaoberať aj rozmanitosťou kapitalizmu v kontexte škandinávskych krajín a Spojených štátov amerických. V súčasnosti pracuje na knihe „Sustainable Vikings“. Počas svojho pôsobenia robil interviews s predstaviteľmi najudržateľnejších firiem na svete – Prezidentkou a CEO spoločnosti Patagonia Rose Marcario či bývalým CEO firmy Novo Nordisk a takzvaným Otcom CSR v Dánsku Mads Øvlisenom.

Ďalším rečníkom samitu bude Alex Hilton pôsobiaci ako vedúci oddelenia pre trvalo udržateľný rozvoj na Ministerstve zahraničných vecí a Commonwealthu v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska. Okrem iného má bohaté skúsenosti s vedením londýnskeho verejného sektoru v oblasti udržateľnosti a pôsobí ako tzv. thought leader v britskej vláde. Vďaka jeho práci došlo v priestoroch britských ambasád a konzulátov k 97 % zníženiu používania jednorázových plastov a v ambicióznych cieľoch pokračuje ďalej. Do roku 2020 chce dosiahnuť 100 % úbytok užívania plastov vo všetkých britských ambasádach a konzulátoch na celom svete. Alex sa vášnivo venuje aj podpore udržateľného umenia. Na rozvoji stratégie udržateľného biznisu spolupracoval s niekoľkými start-up umeleckými projektmi, napríklad London Symphony Orchestra alebo St Martin-in-the-Fields.

Ženský hlas samitu reprezentuje Eva Vati zo Švédska, ktorá je zakladateľkou a CEO spoločnosti VATI of Sweden a odborníčkou na strategickú implementáciu „Cieľov udržateľnéo rozvoja” (Sustainable Development Goals – SDGs). Poskytuje certifikované kurzy – ako integrovať SDGs do stratégie podnikania. Eva je tiež členkou predstavenstva a externou poradkyňou pre UN Women (OSN Women) a tiež prezidentkou nadácie „2022 Initiative“ umožňujúcej vytváranie a dosahovanie SDGs. Vďaka svojim bohatým vedomostiam a odbornosti v oblasti UN Global Compact a SDGs aktívne prispieva do spoločenského dialógu článkami a prednáškami pre firmy na témy – prečo a akým spôsobom by mali byť podniky angažované v témach udržateľnosti.

Meranie impaktov, komunikácia a Smart Cities

Samit a jeho účastníkov poctí svojou prítomnosťou Peter Bjørn Larsen, zakladateľ a CEO Smart City Insights, bývalý riaditeľ kodanskej City Data Exchange a člen vedúcej skupiny tímu Hitachi, venujúcemu sa globálnemu smart city. V Hitachi rozoberal s takmer 1000 ľuďmi spôsoby ako je možné vymieňať dáta efektívne alebo aké sú aspekty rozvoja mesta. Bol súčasťou expertíznej skupiny pre dánsku vládu v téme „smart city“. Má niekoľkoročné skúsenosti s premenou miest ako Berlin, London, Seattle, Helsinki, Zagreb, Beijing, New York, Copenhagen, Riyadh, Hamilton, Melbourne, Sydney a Aberdeen na smart cities a tiež skúsenosti s premenou dátových ekosystémov národných vlád, Európskej komisie a OECD.

Roland Schatz bude ďalším zaujímavým rečníkom. Je zakladateľ a CEO Global Sustainability INDEX Institute (UNGSII), Senior poradca Generálneho riaditeľa OSN v Ženeve a odborník na reportovanie a hodnotenie impaktov SDGs. Je tiež zakladateľ Media Tenor International, spoločnosti zaoberajúcej sa analýzami obsahu médií, zvyšovania kvality obsahu. Pomáha politikom a vládam smerovať verejnú mienku, asistuje univerzitám, výskumným spoločnostiam v hľadaní a získavaní študentov, vedcov a následnom dosahovaní „thought-leadership“. Na univerzitách v Nemecku, Švajčiarsku, Českej republike a Spojených štátoch vyučuje manažment komunikácie. V roku 2008 bol vymenovaný za Global Media Expert v UN Alliance of Civilizations.

Svoje know-how nám príde odovzdať aj Karin Huber-Heim, ktorá je zakladateľkou a CEO CSR & COMMUNICATION, medzinárodne pôsobiacej konzultačnej spoločnosti v oblasti firemnej udržateľnosť a inovácií, manažmente vzťahov akcionárov a komunikácii. Pracuje pre firmy, ale tiež aj v oblasti akademického vzdelávania. Verí v silu dobrých a korektných vzťahov, spoluprácu a inkluzívne partnerstvá. Je tiež členkou predstavenstva Global Compact Network, Austria, kde s veľkým úsilím presadzuje systémové zmeny smerom k udržateľnému rozvoju spoločnosti, a to na všetkých úrovniach. Je skúsenou rečníčkou mnohých medzinárodných konferencií.

Okrem týchto odborníkov budete mať možnosť na samite stretnúť aj ďalšie nie menej zaujímavé osobnosti ako Róbert Vass, prezident Globsec, Michal Pastier, zakladateľ úspešných slovenských firiem Zaraguza a Exponea, moderátorka Adela Vinczeová, Eva Vargová, CEO Junior Achievement Slovakia, Dominika Gadušová, communication manager v Red Bull Slovensko či veľvyslancov z Veľkej Británie a Holandska a mnohých ďalších.

O spoločnosti SmartHead Co.

SmartHead je platforma pre firemnú udržateľnosť, ktorej online časť bola spustená v septembri 2016. V decembri 2016 vyhrala slovenské kolo medzinárodnej súťaže Chivas The Venture a reprezentovala Slovensko na finále v Los Angeles. Tím SmartHead sa zúčastnil aj akcelerátora Said Business School na University of Oxford a získal nomináciu na Krištáľové krídlo v kategórii Inovácie a Startupy za rok 2018. Spoločnosť je členom American Chamber of Commerce (AmCham) a Slovenskej aliancie pre inovatívnu ekonomiku (SAPIE).

Kontaktná osoba

Dominika Osvaldová, Sustainability Specialist at SmartHead Co.
+421 902 612 524
dominika.osvaldova@besmarthead.com

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Financie

Oplatí sa investovanie v banke? Možností máte viac, zvážte ich všetky

0
Novinky Technológie Trendy

Ako využiť Pokémon Go pre svoj biznis

0
Online Marketing Rady a tipy

5 tipov, ako vybudovať úspešný profil na sieti LinkedIn

Navigácia

Magazíny