Najlepšie online vzdelávacie platformy

Dnešný trh je presýtený množstvom absolventov vysokých škôl. Vďaka tomu si personalisti a headhunteri môžu vyberať z množstva životopisov. Prečítajte si, ako si ho môžete vylepšiť prostredníctvom certifikovaných online kurzov. Je to skvelý spôsob, ako si môžete doplniť vedomosti z pohodlia vášho domova. Okrem osobného rastu však predstavujú aj skvelý firemný nástroj školeniu svojich zamestnancov.

Výhodou online kurzov je možnosť ich individuálneho programu, vďaka ktorému sú časovo veľmi flexibilné. Máte na výber z veľmi rozsiahlej škály odvetví. Jednoducho si vyberiete kurz, ktorý vás zaujíma, zaplatíte online a venujete sa mu, kedy a kde len chcete, pretože nie ste časovo, ani priestorovo nijako limitovaní. Online vzdelávanie je dnes veľmi obľúbenou formou postgraduálneho vzdelávania, ktoré vám ušetrí množstvo času a peňazí.

Udemy

Udemy je online učebná platforma ponúkajúca množstvo kurzov z rôznych odvetví. Nájdete tu kurzy od technických záležitostí, až po rozvoj duševného vlastníctva. Udemy poskytuje priestor aj pre ľudí, ktorí chcú odprezentovať a prostredníctvom Udemy aj predávať vlastné kurzy. Platforma si však za to vezme polovicu vašich ziskov. Ku kurzom máte okrem video sekcií, pomocou ktorých je výuka realizovaná, aj množstvo ďalších učebných materiálov vo forme textových súborov alebo súborov, ktoré potrebujete na splnenie domácich úloh od lektorov.

Niektoré kurzy sú zadarmo, väčšina je však spoplatnená a platba prebieha online. Do pozornosti dávame hlavne januárové a predvianočné zľavy, ktoré sa častokrát vyšplhajú až na 94%. Množstvo zliav však nájdete aj počas roka. Treba byť len v strehu. Výhodou je, že kurzy môžete absolvovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorá je zdarma dostupná v App Store alebo Google Play. Po splnení každého kurzu vám bude zaslaný online certifikát v pdf. formáte, ktorý je dôkazom o jeho absolvovaní.

Learn2Code

Learn2Code je slovenská online učebná platforma, ktorá vám zmení život, kariéru alebo prácu. Vyberte si. Na výber máte z množstva tém, ktoré sú však zamerané len na prostredie online sveta. To znamená, že sa prostredníctvom nich môžete naučiť programovať, dizajnovať weby alebo aplikácie, strihať videá, zlepšiť vaše zručnosti v online predaji, a podobne.

Hlavnou výhodou týchto kurzov je, že sú akreditované Ministerstvom školstva a v rámci programu KOMPAS+ ich môžete získať zadarmo. KOMPAS+ program je určený pre tých, ktorí sú evidovaní na úrade práce ako uchádzači o zamestanie. Learn2Code ponúka aj rôzne balíčky pre firmy, ktorých cena sa líši od množstva licencií v samotnom balíčku. Môžete ich tak využiť na zvýšenie kvalifikácie alebo rekvalifikáciu zamestnancov.

26 000 kurzov na Skillshare

Platforma Skillshare ponúka kurzy nielen z technologickej oblasti ako je podnikanie, manažment, marketing a produktivita ale tiež lifestyle orientované kurzy napríklad na učenie cudzích jazykov, hry, varenie a umenie. Skillshare ponúka množstvo zaujímavých kurzov pre kreatívcov. Ak sa chcete zdokonaliť vo fotografii, animácii či grafickom dizajne, tu nájdete mnoho zaujímavých a podnetných informácií. Výhodou tejto platformy je že za mesačný poplatok máte prístup ku všetkým kurzom. Vybrať si môžete mesačný alebo ročný plán, pri ktorom ušetríte.

Bezplatné kurzy OxfordX

Sú to bezplatné kurzy Oxfordskej Univerzity OxfordX. Ich lektormi sú renomovaný odborníci a vyučujúci pre príslušné odvetvie. K dispozícii máte vždy učebné materiály a sylábus predmetu, prostredníctvom neho si ľahko môžete pozrieť či obsahová náplň kurzu spĺňa vaše očakávania. Po absolvovaní online kurzu však nezískate certifikát. Ak by ste ho chceli museli by ste zaň zaplatiť $49 USD.

Online vzdelávacie platformy
Výhodou online platformy na vzdelávanie je, že sa môžete pripojiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Prístup ku všetkým kurzom za mesačný poplatok v Coursera

Ide o veľmi podobnú platformu ako Udemy. Coursera však funguje na mesačnom poplatku 42€. To znamená, že neplatíte priamo za jednotlivé kurzy, ale v rámci mesačného poplatku máte prístup ku všetkým. Ich súčasťou sú samozrejme video sekcie, učebné materiály, sylabus predmetu a certifikát. Dobrou správou je, že pri registrovaní nového užívateľa máte k dispozícii bezplatnú 7-dňovú trial verziu. Treba si však dať pozor, pretože pri jej uplatňovaní musíte registrovať svoju bankomatovú kartu, z ktorej vám bude Coursera automaticky strhávať mesačný poplatok.
Ak sa tomu chcete vyhnúť, vykonajte zmenu v nastaveniach vášho profilu skôr ako uplynie bezplatná 7-dňová verzia. Coursera ponúka online kurzy od renomovaných firiem ako sú Google, Unity, Intel, IBM a mnoho svetovo uznávaných univerzít.

Takýchto platforiem nájdete na internete určite veľmi veľa. My sme vybrali tie, ktoré sa nám zdajú svojou komplexnosťou a cenovou dostupnosťou, čo najvýhodnejšie. Nech si už vyberiete akúkoľvek, určite si tým obohatíte svoje vedomosti o releventné informácie, ktoré budete neskôr môcť uplatniť, napríklad aj u budúceho zamestnávateľa.

Tip na záver

Všetky z týchto platforiem ponúkajú svojim študentom možnosť online hodnotenia. Preto si radšej pred zakúpením akéhokoľvek kurzu prečítajte niekoľko jeho hodnotí od užívateľov, ktorí už kurz absolvovali. Lepšie tak predídete prípadnému sklamaniu a zistíte či sa obsahová náplň kurzu naozaj zhoduje s jeho obsahom. Rovnako nezabudnite ani vy zanechať svoje hodnotenie po absolvovaní kurzu, aby ste pomohli ďalším študentom.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Rady a tipy

Potrebujte pracovať na dovolenke? Môžete to zvládnuť bez stresu

0
Novinky Trendy

Byť ekologickou firmou je výhoda, nerobte však greenwashing

0
Novinky Rozhovory

Veronika Osvaldová: Zlyhania sa netreba báť

Navigácia

Magazíny