10 vychytených hotelov pre kreatívnych podnikateľov

Tušíte, aké hotely si vyberajú ľudia zo startupových a kreatívnych firiem? V ich hľadáčiku sú najmä také, ktoré im okrem bezchybného online pripojenia dokážu poskytnúť nápadité prostredie, nevšedné zážitky a možnosti, ako nadväzovať kontakty s ďalšími zaujímavými ľuďmi z brandže. Pozrite si 10 svetových hotelov, ktoré bodujú u novej generácie podnikateľov.

Ovolo Wooloomooloo, Sydney

Hotel Ovolo Wooloomooloo
Hotel Ovolo Wooloomooloo v Sydney je ako stvorený pre energických a hravých ľudí.

Hotel s trochu krkolomným názvom je vlajkovou loďou siete Ovolo, ktorá sa prezentuje ako mladá, energická, odvážna, dostupná a hravá. Originálne loftové izby s Apple televíziou a spoločenské priestory, v ktorých sa stierajú hranice medzi recepciou, oddychovými zónami, reštauráciou a barom, nájdete v rekonštruovanej budove prístavu neďaleko centra austrálskej metropoly.

M Social, Singapúr

Hotel M Social v Singapúre
Hotel M Social v Singapúre oslovuje kreatívnych mladých ľudí.

Čerstvý hotelový prírastok v modernom ázijskom mestskom štáte navrhol súčasný velikán dizajnu, Philippe Starck. Ten ho podľa vlastných slov poňal ako „scénu pre kreatívnych ľudí“. Cestujúcim, ktorí radi spájajú prácu so zábavou a vyhľadávajú nové priateľstvá, poskytuje maximálne pohodlie v izbách s impozantnými šikmými stropmi. To všetko uprostred rušnej zóny prístavu Robertson Quay, plnej zábavy, nákupných možností a gastronomických zážitkov.

25hours Hotel Bikini, Berlín

25hours Bikini Hotel Berlín
25hours Bikini Hotel v Berlíne zaujme nápaditým interiérovým riešením.

V rámci siete 25hours je ťažké vybrať ten najlepší hotel, keďže každý je svojím spôsobom jedinečný. V Berlíne sa však oplatí urobiť si zastávku najmä kvôli mestskej džungli dizajnéra Wernera Aisslingera. Sofistikovaný koncept, v ktorom sa spájajú kontrasty kultúry a prírody, priťahuje všetkých nekonvenčne zmýšľajúcich ľudí z kreatívnych odvetví. Za hriech určite stojí i návšteva hotelového baru s 360-stupňovým výhľadom na mesto, ktorý sa nachádza na najvyššom podlaží.

Margot House, Barcelona

Hotel Margot House v Barcelone
Hotel Margot House v Barcelone má len 9 apartmánov, takže sa tu môžete cítiť úplne ako doma.

V jednoduchosti je krása. Takto prosto by sa dal charakterizovať dizajn hotela, ktorý inšpirovala sofistikovaná módna ikona Margot Tenenbaum, postava z filmu Wesa Andersona The Royal Tenenbaums. Vďaka malému počtu apartmánov (hotel ich má spolu len 9) si tu hostia môžu vychutnať skutočne rodinnú atmosféru a pozornú starostlivosť. Spoločenská časť je zariadená ako priestranná obývačka s domácou knižnicou a návštevníkom je nepretržite k dispozícii snack menu, takže sa tu môžu doslova cítiť ako doma.

Puro Hotel, Gdansk

Puro Hotel v meste Gdansk
Umelecky ladený Puro Hotel v poľskom meste Gdansk má povesť najobľúbenejšej verejnej obývačky.

Interiérový koncept moderného hotela naznačuje v drobných detailoch surovú industriálnu minulosť tohto miesta, celkovo však pôsobí veľmi prívetivo. Priateľský prístup znásobuje fakt, že tu bez príplatku privítajú aj vašich štvornohých miláčikov. Na izbách nechýbajú tablety, ktoré umožňujú nastaviť atmosféru v miestnosti presne podľa vášho gusta. Čerešničkou na torte je vstupná hala, ktorú skrášľujú diela domácich i zahraničných umelcov, patriaca medzi najobľúbenejšie „verejné obývačky“ v meste.

Room Mate Giulia Hotel, Miláno

Hotel Room Mate Giulia v Miláne
Hotel Room Mate Giulia v Miláne stavil na zariadenie v štýle 50. a 60. rokov.

Tento hotel je talianskou odpoveďou na globálny trend dostupného, ale zároveň štýlového ubytovania – v tomto prípade dokonca v srdci Milána, len dve minúty chôdze od slávneho námestia Piazza del Duomo. Španielska dizajnérka Patricia Urquiola vniesla do celkového zariadenia svieži a optimistický tón, pričom miléniovým biznismenom zahrala na strunu nábytkom v štýle 50. a 60. rokov. V súčasnosti je u scestovanej generácie mimoriadne populárny.

The Dean, Dublin

Hotel Dean v Dubline
Hotel Dean v Dubline si zamilujú najmä hudobní fajnšmekri.

Hotel v hlavnom meste Írska má slabosť pre hostí, ktorí berú prácu ako zábavu, o čom svedčí aj množstvo hravých prvkov, počnúc názvami izieb, ako sú Hi-Fi, Mod Pod či Punk Bunks, končiac gramofónmi, vinylovými platňami a knihami z Tower Records Dublin či reproduktormi kultovej hudobnej značky Marshall.

Okko Hotel Nantes

Okko Hotel vo francúzskom meste Nantes
Okko Hotel v Nantes poňal vstupné a reštauračné priestory ako jednu veľkú klubovú zónu.

Ak niečo dokázalo prekročiť bežné predstavy o ubytovacích zariadeniach, tak je to určite Okko Hotel vo francúzskom meste Nantes. Nemá lobby, recepciu, konferenčné ani banketové miestnosti, lounge zónu, ba dokonca ani reštauračnú či barovú časť, ale takzvaný Club – miesto, v ktorom sa sústreďujú a miešajú všetky obchodné, oddychové, spoločenské i kulinárske aktivity. V prípade potreby nájdete absolútny pokoj v izbe s nadštandardným technologickým vybavením. Môžete tu realizovať hovory kdekoľvek do zahraničia, počúvať hudbu či pozerať filmy od výmyslu sveta.

Only You Hotel, Madrid

Hotel Only You v Madride
Madridský hotel Only You boduje svojimi netradičnými službami, najmä nonstop raňajkami.

Hotel ponorený do pôsobivej bielo-modrej atmosféry vyvoláva dojem, že ste členom nejakého štýlového privátneho klubu. Získa si vás aj svojimi netradičnými službami, najmä možnosťou objednať si kedykoľvek raňajky à la carte bez ohľadu na to, či je deň alebo noc. Takisto vám personál ochotne zabalí jedlo so sebou, ak máte napríklad namierené na letisko alebo do mesta a nestíhate sa naraňajkovať či naobedovať priamo v hoteli.

Refinery Hotel, New York

Refinery Hotel v New Yorku
Refinery Hotel v New Yorku je populárny vďaka svojej neformálnej atmosfére.

Výšková budova, ktorá je súčasťou módnej štvrte Manhattanu prezývanej Garment District, sa stala sídlom eklektického hotela s vysokými stropmi a zachovanými masívnymi drevenými podlahami. Už pri vstupe do hotela vás počas väčšiny večerov privíta živá jazzová hudba, v „čajovom“ lounge si môžete dosýta vychutnať atmosféru z čias prohibície, na strešnej reštaurácii zasa výhľad priamo na Empire State Building. Neformálnu atmosféru podčiarkuje hipstersky pôsobiaci personál.

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Rozhovory

Michal Ošvát: Štandardné bifľovanie ma nebaví

0
Online Marketing Rady a tipy

5 tipov, ako vybudovať úspešný profil na sieti LinkedIn

0
Podujatia

SWCSummit 2020 pozná víťaza: Vyhral luxemburský HighSide, Česi uspeli s kontrolou kvality, Slováci s diagnostikou rakoviny

Navigácia

Magazíny