Podnikateľ Karol Voltemár prešiel celý svet na bicykli. Chcete sa s ním stretnúť?

32-ročný podnikateľ Karol Voltemár sa vybral na cestu okolo sveta na bicykli. Postupne prešiel  57 krajín a kolesá jeho bicykla sa dotkli všetkých kontinentov okrem Antarktídy. Na Slovensko dorazí už o pár dní. Ako prvý ho privíta východ Slovenska, vo štvrtok 8. septembra zavíta do metropoly Šariša. Odtiaľ bude pokračovať do Bratislavy.

Príbeh cestovateľa Karola Voltemára, podnikateľa v segmente online marketingu, začal v roku 2013. Prešiel 57 krajín, 67 tisíc km, bol na ceste 1231 dní, zničil 16 kolies, 2 bicykle a 17 reťazí. Svoj projekt pomenoval World Bike Travel a jeho cestu ste mali možnosť sledovať online. Snažil sa využívať možnosť prenocovania zadarmo v spacáku a v stane, no nie vždy to bolo možné.

Podnikateľ Karol Voltemár precestoval svet na bicykli
Podnikateľ Karol Voltemár, ktorý precestoval celý svet na bicykli za 3 roky, čoskoro dorazí na Slovensko.

„Svoju rodinu s deťmi ešte nemám a s rodičmi som dlhšie nežil, takže to boli ideálne podmienky. Ak by som si mal vybrať nejaký štát na život, tak voľba by záležala od toho, čo by som tam chcel robiť. Ak by výber ovplyvňovala výška dôchodku, boli by to Thajsko, Kanada, Nový Zéland či Španielsko. Na život je mi dobre tam, kde sa dá podnikať. Na Slovensku sa podniká a pracuje čoraz horšie, keďže patríme medzi krajiny s najvyššími daňovými zaťaženiami,“ odpovedal na otázku, prečo sa rozhodol cestovať okolo sveta a ktorú krajinu by si vedel predstaviť na život.

Oddychujúci chlapček
Najlepších ľudí stretol Karol Voltemár na vidieku, v horách alebo v prírode.

Okrem množstva zážitkov si z trojročnej cesty odnáša aj poznania o jednotlivých krajinách a jej obyvateľoch. „V krajinách, kde sloboda chýba, boli aj ľudia menej šťastní, mnohé veci tam boli nefunkčné a aj miera kriminality bola vyššia. Najšťastnejší sa mi zdali ľudia, ktorí mali možnosť sa realizovať, mali pôdu pod nohami, živili sa tým, čo ich baví, žili v mieri a v kraji, kde sa nekradlo. Skutočne boli najlepší ľudia na vidieku, v horách alebo v prírode. Najsrdečnejší ľudia pre mňa boli v Austrálii, v Turecku, v Kanade, v Čile, v Maroku a na Novom Zélande.“

Gastronomické pochúťky
Na ceste okolo sveta ochutnal množstvo chutných aj nezvyčajných jedál.

Svoje zážitky z cesty bude prezentovať na prednáškach v Bratislave (15. 10. 2016), v Prahe (22. 10. 2016), v Prešove (29. 10. 2016) a v Košiciach (30. 10. 2016).

Mapu jeho cesty nájdete na stránke World Bike Travel.

Karola Voltemára môžete kontaktovať:

e-mailom: karol.voltemar@gmail.com

telefonicky: 0905 343 785

alebo na Facebooku

  • Komentáre
  • Podobné články
0
Novinky Rady a tipy

Čo robiť, aby ste sa vyhli reklamáciám?

0
Rady a tipy Trendy

Ako posilniť svoj imidž na trhu?

0
Dizajn Novinky

Biznis, ktorý vyrástol na smetnom koši

Navigácia

Magazíny